Ticaret piyasasında yeni misiniz? Yoksa zaten borsada işlem yapıyor ancak alternatif yatırım seçenekleri mi arıyorsunuz? O zaman belki de vadeli işlem Forex ticaretini düşünmeniz gerekir ve bu belirsiz zamanlarda ve internetin gelişiyle, çevrimiçi olmak ve vadeli işlem ticareti şimdiye kadar yaptığınız en iyi şey olabilir.

Vadeli işlemlerde tamamen yeni olanların yararına, temel bilgilerle başlayalım. Vadeli alım satım işlemleri, tüccarlar için bir yatırım planı gibi çalışır; tacirlerin belirli bir emtianın fiyat dalgalanmaları üzerine spekülasyon yaptığı konsepte göre emtia alım satımını içerir. Normalde, tüccarlar arasında belirli bir emtianın gelecekte belirli bir zamanda belirli bir fiyattan alınması veya satılması için yapılan bir anlaşma olan bir sözleşme vardır. Vadeli işlem sözleşmesi, çağrıldığı şekliyle, tipik olarak standart bir fiyata, miktara ve teslimat tarihine sahiptir. Basitçe söylemek gerekirse, sözleşmenin alıcısı ve satıcısı, ticaret noktasında emtianın belirli bir miktarı için belirli bir fiyat garantisi altındadır. Vadeli işlemler hisse senetlerinden farklı kabul edildiğinden borsada işlem yapılmaz. Chicago Ticaret Odası, New York Cotton Exchange ve New York Merchantile, vadeli işlemlerin gelecekteki borsalarda alınıp satıldığı yerlerden sadece birkaçıdır.

Peki neden gelecekler? Sağlam bir ticaret planınız varsa, vadeli işlemler yatırım portföyünüzde çok karlı bir finansal araç olabilir. 1970’lerin başında, eski bir emtia spekülatörü olan Richard J. Dennis, ödünç alınan 1.600 doları on yıl içinde 200 milyon dolara çevirmeyi başardı. Tabii ki, hepimiz bu başarı düzeyine ulaşamayız, ancak ondan iyi para kazanma olasılığı varken neden o kazançlı pastadan bir parçayı geri çevirelim? Vadeli işlem ticaretindeki potansiyel almak için orada ve İnternet ile vadeli işlem ticareti hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Aracı kurumlar tarafından kurulan ve çevrimiçi vadeli işlemler yapmanıza izin veren birçok web sitesi vardır. Tek yapmanız gereken bir hesap açmak ve ardından çevrimiçi ticarete başlamanızı sağlayacak ticaret yazılımını indirmektir. Hatta belirli siteler, otomatik sistem yürütme, kendi kendine çevrimiçi yürütme ve komisyoncu yürütme gibi emtia vadeli işlemlerinizin nasıl yürütülmesini istediğinize ilişkin hizmetleri bile size sağlayacaktır.

Çevrimiçi vadeli işlemler için özel olarak geliştirilen otomatik sistem yürütme hizmeti, ticari kararlarınızı sizin yerinize veren otomatikleştirilmiş bir emtia ticaret sistemidir. Ayrıca kendi adınıza alım satım yapmanıza yardımcı olabilecek kendi otomatik sisteminizi de oluşturabilirsiniz.

Öte yandan, kendi kararlarınızı verecek ve kendi işlemlerinizi yürütecek kadar kendinize güveniyorsanız, kendi kendine yönetilen çevrimiçi uygulama hizmetini tercih edin. Alım satımlarınızla ilgili bilinçli kararlar vermenizi sağlayacak ve alım satımları kendiniz gerçekleştirmeniz için size tam erişim sağlayacak aracılık hizmetleri tarafından size bir alım satım platformu sağlanacaktır.

Ancak yeni başlayan biriyseniz, en iyi seçeneğiniz komisyoncu yürütme hizmeti olmalıdır. Yeni başlayan biri olarak göreceli deneyimsizliğiniz nedeniyle, ticaret kararlarını sizin adınıza alım satımları yapacak olan komisyoncunuza bırakmanız daha iyi olacaktır. Belki de piyasada yeterince deneyim ve güven kazandıktan sonra, yukarıda belirtilen diğer iki seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Çevrimiçi ticaret vadeli işlemleri almak gerçekten göründüğü kadar basit, ancak çoğu durumda olduğu gibi, bilgi seviyenize en uygun olabilecek çevrimiçi ticaret platformunu ararken dikkatli olmanız gerekir.

By admin

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *