Ludzie pokładają dużo wiary i pieniędzy w suplementach witaminowych, a ich użycie znacznie wzrosło w ciągu ostatnich 20 lat. Istnieją jednak wątpliwości co do tego, ile, jeśli w ogóle; korzyści zdrowotne, jakie ludzie czerpią z przyjmowania witamin. Poniżej znajduje się spojrzenie na suplementy witaminowe i zdrowie.

Chociaż nie ma jednoznacznej zgody co do tego, jakie witaminy należy przyjmować, panuje zgoda co do tego, że zdrowe odżywianie nie zastąpi głównego źródła https://www.zdrowy-styl-zycia.pl/ pożywienia. Ci, którzy myślą, że zamiast zdrowej diety mogą przyjmować witaminy, narażają swoje zdrowie.

Ponieważ większość ludzi ma dużo jedzenia, a nasze jedzenie jest wzbogacone w składniki odżywcze, zniknęło wiele rodzajów chorób żywieniowych z przeszłości. Nadal jednak trudno jest stosować zbilansowaną dietę, która pokrywa wszystkie zalecane dzienne dawki witamin i składników mineralnych. Rodzi to pytanie, czy przyjmowanie suplementów witaminowych może nadrobić dziury w diecie ludzi. Poniżej przedstawiono typowe niedobory, którym prawdopodobnie można zaradzić za pomocą suplementów.

Wapń
Wiele osób nie spożywa wystarczającej ilości pokarmów bogatych w wapń. Zaleca się, aby większość dorosłych otrzymywała około 1200 mg dziennie, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby takie jak osteoporoza (osłabienie kości).

Witamina D

Witamina D może pochodzić z żywności, którą ludzie jedzą, ale przede wszystkim pochodzi z ekspozycji na słońce. Ponieważ tłuste ryby są jedynym głównym źródłem pożywienia dla witaminy D, powszechnie uważa się, że większość ludzi nie otrzymuje jej wystarczającej ilości. Suplementy mogą pomóc ludziom osiągnąć 400 IU witaminy D, która jest zalecana każdego dnia dla dorosłych.

Olej rybny

Dowody wskazują, że kwasy tłuszczowe omega-3 pomagają zapobiegać chorobom układu krążenia. Tłuste ryby są również najlepszym źródłem tego, ale wydaje się, że przyjmowanie ich w formie suplementu również wydaje się pomocne.

przeciwutleniacze

Przeciwutleniacze zapewniają również różne korzyści zdrowotne, w tym zmniejszenie ryzyka raka i chorób serca. Najlepszym ich źródłem są niektóre owoce i warzywa, ale dowody wskazują, że suplementy również pomagają.

W przypadku większości innych suplementów jury wciąż jest nieobecne. Podczas gdy wiele przyjmowanych przez ludzi suplementów jest po prostu wydalanych z naszego organizmu bez robienia czegokolwiek, wielu uważa je za stosunkowo tanią polisę ubezpieczeniową na wypadek niektórych chorób.

Przy różnicach wieku, płci, diety i stylu życia nigdy nie będzie jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jakie suplementy witaminowe przyjmować. Każdy powinien skonsultować się z lekarzem i pamiętać, że nic nie zastąpi zdrowej diety.

By admin

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *